Reikia žinoti

 
Šunų parazitai

 

 

Yra gana daug įvairių parazitų, kuriais užsikrečia mūsų mylimi augintiniai. Nors dauguma parazitų nėra pavojingi žmonėms, tačiau jie labai apsunkina keturkojų gyvenimą.
Parazitai yra skirstomi į:

Endoparazitus- jie parazituoja mūsų keturkojų viduje, t.y. skrandyje, plonosiose ir storosiose žarnose, gali migruoti ir į kitus organus. Išoriškai pakitimų galima ir nepastebėti, tačiau išmatose galima aptikti helmintų kiaušinėlių ir net gi subrendusių kirmėlių ar jų narelių.

Ektoparazitai- jie parazituoja gynūnų išorėje, maitinasi krauju. Nepageidaujamas reiškinys yra gyvūno kąsymasis. Šiai grupei yra priskiriamos erkės, blusos, taip pat poodinės niežų erkutės.

 
erkeErkės- tai voragyviai, kurie pavojingi ir žmonėms. Jos turi specialius organus, kurių pagalba gali pajausti aukos išskiriama šilumą, anglies dioksidą. Jos įsisiurbusios minta krauju, kol pilnai pasisotina ir pačios iškrenta. Erkės parazituoja šiltu metų laiku. Ypač aktyvios tampa gegužės- birželio ir rugpjūčio- rugsėjo mėnesiais. Tačiau užfiksuoti ir pirmieji erkių įsisiurbimai kovo- balandžio mėnesiais. Kodėl erkės pavojingos? Ogi todėl, kad jos perneša įvairias net gyvybei pavojingas ligas, tokias kaip erkinis encefalitas, Laimo liga ir pati populiariausia blogąja prasme tarp šunų- babeziozė.
 
Babeziozė- ją sukelia pirmuonis Babesia canis ir Babesia gibsoni. Erkė, kuri yra užsikrėtusi pirmuonimis ją platina kitiems gyvūnams kartu su savo išskiriamomis seilėmis. Babezija, patekusi į organizmą, apsistoja raudonuosiuose kraujo kūneliuose- eritrocituose. Juose pirmuonis auga, dauginasi. Šio proceso metu yra suardomi eritrocitai. Laiku nepastebėjus ir netaikius tinkamo gydymo liga, dažnai tampa mirtina. Pirmieji ligos požymiai pasireiškia ne iš kart, gali net po 6 dienų.
 
Pagrindiniai ligos požymiai:
Apatija, karščiavimas.
Gali netekti apetito, atsisakyti lakti vandenį.
Pradėjus irti eritrocitams, gyvūno gleivinės tampa vis šviesesnės, vystosi anemija.
Dažnai pakinta šlapimo spalva, nes pašalinamas hemoglobinas, kuris yra eritrocitų sudedamoji dalis. Šlapimas gali tapti nuo šviesiai rausvos iki tamsiai rudos spalvos. Dažnai primena kavos spalvą.
Sutrinka kepenų ir inkstų veikla, organizmas yra nuodijamas iš vidaus.
Kartais pasitaiko ir galūnių nusilpimas, gyvūnas sunkiau vaikšto.
 
Pastebėjus pirmuosius negalavimo simptomus būtina kuo skubiau kreiptis į veterinarijos kliniką, nes kiekviena uždelsta valanda gali būti lemtinga Jūsų augintiniui.
Svarbu nepamiršti, kad atėjus šiltąjam sezonui svarbu pasirūpinti ne tik savo, bet ir augintinio apsauga nuo erkių. VT klinika pataria naudoti preparatus, kurie profilaktiškai apsaugos Jūsų augintinį nuo nepageidaujamų įnamių. Mūsų klinikoje dirbantys gydytojai Jums patars, kokius preparatus pasirinkti ir papasakos apie jų tolimesnį naudojimą.
 
Helmintai- parazituoja gyvūnų žarnyne. Dažniausiai pasitaiko apvaliosios kirmėlės (nematodai) ir kaspinuočiai (cestodai). Helmintai pavojingi tiek jauniems, tiek jau suaugusiems šunims. Apsikrėtę gyvūnai kartu su išmatomis platina kiaušinėlius. Šie yra labai atsparūs ir aplinkoje gali išgyventi net kelerius metus. Vienintelis efektyvus tyrimas, kuris padeda nustatyti ar gyvūnas jau yra apsikrėtęs parazitais- išmatų tyrimas, kurio metu mikroskopo pagalba yra ieškoma kiaušinėlių. Šiais parazitais gali užsikrėsti ir žmogus, todėl yra patartina profilaktiškai dehelmentizuoti savo augintinį. VT klinikoje esantis kolektyvas patars ką būtent reiktų naudoti profilaktškai ir po kiek laiko reiktų vis pakartotinai dehelmentizuoti.
 
Blusos- parazituoja gyvūnų išorėje, maitinasi krauju ir sukelia nemažą diskomfortą keturkojui. Blusų diagnozavimas yra gana paprastas, gyvūnas daug kąsosi, atidžiai apžiūrėjus kailyje galima pamatyti blusas ar net gi jų išmatas ( tai smulkūs tamsios spalvos grūdeliai, kurių pilna visame kailyje). Blusos aktyvios ištisus metus, nepriklausomai nuo temperatūros. Gyvūnas gali užsikrėsti kontaktuodamas su jau sergančiu. Gydymui yra tam tikri skysčiai, su kuriais reiktų išmaudyti savo augintinį. Šių preparatų galite rasti VT klinikoje, esančioje Demokratų gatvėje 53, Kaunas.
Patartina laikytis profilaktikos priemonių ir užkirsti kelią tolimesniam negalavimui. Jei turite klausimų, visada galite kreiptis į veterinarijos gydyklą, kurioje Jums suteiks visą reikiamą informaciją.
   
 

  
  
GYVŪNŲ VIEŠBUTIS
Šiame straipsnyje su Jumis, mieli skaitytojai, norėčiau pasidalinti dar vienu mūsų UAB VT KLINIKOS privalumu – gyvūnų priežiūros centru. Šiame centre galėsite palikti paatostogauti savo gyvūną ramia sąžine, kadangi viskas įrengta pagal ES šalių gerovės įstatymą, tad Jums nereikės jaudintis dėl augintinio gerovės. Gyvūnų reabilitacijos patalpoje įrengti erdvūs boksai, patalpų temperatūra reguliuojama pagal boksuose šildomų grindų zonavimo programą, veikia rekooperacinė oro vėdinimo sistema, patalpos apdorojamos baktericidinėmis lempomis, boksai valomi dezinfekuojamuoju skysčiu, o Jūsų augintiniai išvesti pasivaikščioti į lauką, džiaugsis Neries krantinės landšaftinio draustinio teritorijos vaizdais.
Nenumaldomai artėjant vasaros sezonui, daugelis iš Jūsų planuojate išvykti atostogauti. Tiesa, yra viena kliūtis. Tai Jūsų mažasis draugas. Retas kuris nori palikti savo augintinį kaimynams, draugams ar artimiesiems. Pas vienus nėra tinkamų sąlygų gyvūnėliui auginti, kiti neturi pakankamai laiko juo užsiimti, treti -  gyvūnams  abejingi.
Teko girdėti ne vieno gyvūnų augintojo pasipiktinimą, jog sunku rasti patikimas rankas, kurioms būtų galima palikti augintinį. Taigi, dabar galiu drąsiai sakyti, jog tokios rankos atsirado. Jums tereikia užeiti į mūsų klinikos internetinį puslapį www.vtklinika.lt bei paspaudus ant paskyros „paslaugos“ pasirinkti temą „gyvūnų reabilitacijos centras“ ir ten rasite viską, kas šiuo klausimu Jus domina. Jeigu neturite tam galimybės, visada esate laukiami Demokratų g. 53, kur yra įsikūrusi mūsų klinika. Čia, apie gyvūnų priežiūros centrą, Jums asmeniškai papasakos mūsų darbuotojai.
Mūsų klinikos gydykloje, buvo apsistoję įvairiausių veislių gyvūnėliai. Taip pat čia apgyvendinami ne tik tie augintiniai, kurie keičia savo šeimininkams atostogų planus, tačiau ir tie, kurie iškentėjo sunkias operacijas ir jiems reikalinga speciali priežiūra.  Taigi, VT KLINIKOJE įsikūrusiame gyvūnų viešbutyje laukiami visi, čia mes ne tik užtikrinsime Jūsų gyvūnėlio saugumą, tačiau garantuosime jo užimtumą, subalansuotą mitybą, bei kitas Jūsų gyvūnėliui būtinas procedūras.
 
11
Štai mūsų gyvūnų viešbučio gyventoja – šarpėjų veislės kalytė -  Tekila. Ji mūsų viešbutyje sutiko šv.Kalėdas ir Naujuosius metus. Tekila, itin miela ir draugiška kalytė, kuri džiaugėsi jaukumu apsupta, namus primenančia, gyvūnų viešbučio aplinka. Pagal kliento pageidavimą, jai buvo pateikiamas visavertis ir sotus pašaras, kurį subalansuoti padėjau aš - veterinarijos gydytojas - Tadas Charževskis. Būdami Egipte, šeimininkai galėjo stebėti, kaip gyvena Tekila ir įsitikinti, kad jai nieko netrūksta.
 
22
Šiam nuostabiam mopsų veislės šunyčiui – Bariui teko vasaros sezonas. Kartu mes džiaugėmės šiltu rūgpjūčio mėnesiu. Kiek pamenu Barį, jis užknarkdavo vos tik jį paėmus ant rankų. Šiam nuostabiam mopsų veislės šunyčiui – Bariui, gyvūnų viešbučio teikiamais malonumais teko džiaugtis vasarą. Kartu mes leidome šiltą rugpjūčio mėnesį. Kadangi šunelis buvo gan išrankus ir reiklus, itin teko prižiūrėti jo mitybą, taip pat jis buvo maudomas, šukuojamas ir kitaip lepinamas. Be abejo, kaip gi be laiko leidimo Neries krantinėje. Jis netgi susirado sau kompanioną, toiterjerų veislės patinėlį – Bosą, su kuriuo kartu džiaugdavosi vasariškais pasivaikščiojimais.
33
Katės mūsų klinikos viešbutyje taip pat neretas svečias. Rusų mėlynosios veislės katytė vardu Čika, čia praleido žiemos šventes. Ši katė tituluojama dažniausia mūsų klinikos gyvūnų viešbučio lankytoja.  Kadangi  katytė mūsų draugija džiaugiasi jau ne pirmą kartą, ji nepatyrė jokio streso, nes aplinka jai gerai pažįstama. Čika nuo pat mažens lankėsi VT KLINIKOJE, todėl jos sveikatos būklė ir visi poreikiai man puikiai žinomi. Klinikoje dirbantis kolektyvas rūpinasi jos kailio, odos struktūra – nuolat šukuodami bei lepindami itin geros kokybės pašaru Hill‘s, kurį ji pamėgo būdama dar visai mažytė.
Kiekvieną rytą, mūsų darbuotojus Čika pasitikdavo maloniu murkimu, taip parodydama, jog aplinka jai yra palanki. Pasidžiaugus rytiniu katės pasisveikinimu ir draugiškumu, eilė ateidavo ir veterinarinės higienos procedūroms (nuolatos keičiamas kačių kraikas, dezinfekuojamas katės boksas, įpilama šviežio vandens bei paduodama rytinė pusryčių norma).
VT KLINIKA,UAB  skiria didelį dėmesį keturkojams, kurie buvo palikti gyvūnų viešbutyje. Tiriama gyvūno psichologinė būklė prieš atvykstant į reabilitacijos centrą ir po jo. Rezultatai džiuginantys, remiantis tyrimo analize, išvada viena – mes kruopščiai ir profesionaliai prižiūrime Jūsų augintinius. Tad nuo šiol galite pradėti planuoti atostogas, nes  mūsų rankose, Jūsų gyvūnai – laimingi ir sveiki.
 
 
 
 

Padėkime mūsų užmirštiems keturkojams draugams
 
New_PictureArtėjant šv.Velykoms suskubkime pagalvoti ne tik apie save ar savo artimuosius, tačiau ir apie tuos, kurie tapo niekam nereikalingi. Kas bent kartą gyvenime matė išduoto, nuskriausto ir palikto mirčiai gyvūno akis, tas žino, jog tai pats skaudžiausias žvilgsnis, veriantis tave kiaurai ir vargu ar dar kartą gyvenime norėti pamatyti tą  bejėgį , baimės pripildytą bei išduotą žvilgsnį.  Kažkada  kažkam šis gyvūnėlis buvo geriausias draugas, tačiau su laiku, galbūt atsibodo, galbūt tapo sunku jį išlaikyti ar taikstytis su jo išdaigomis. To pasekoje, kažkada tapę geriausiais draugais, gyvenimo kompanionais, dabar šie švelnūs padarėliai atsiduria akistatoje su mirtimi. Tiek aš, Tadas Charževskis, būdamas veterinarijos gydytoju , kuris kasdien mato begales gyvūnų, juos gydo ir stengiasi apsaugoti nuo bet kokių negalavimų, tiek , manau , ir  Jūs, sunkiai galite suvokti, jog kasdien daugėja spaudos pranešimų apie žiaurų elgesį su gyvūnais, į benamių gyvūnų sanitarijos tarnybą atvežama vis daugiau, likimo valiai paliktų augintinių. Sunku suvokti, jog žmonės vieną dieną pasiryžę priimti į savo namus naują gyventoją, ilgai netrukus, juo bando atsikratyti pačiais žiauriausiais metodais ir net nesusimąsto, kokį siaubiną jausmą patiria kadaise jų mylėti mažieji draugai.
UAB, VT KLINIKOS kolektyvas tiki, jog šiai nepelno siekiančiai organizacijai, kuri išties stengiasi kovoti  su smurtu prieš gyvūnus bei jais rūpintis – bus atlyginta su kaupu. Lietuvos gyvūnų globos draugijos Kauno skyrius yra savanoriška, nepelno siekanti organizacija, savo veiklą vykdanti tik iš žmonių bei kitų organizacijų paaukotų lėšų bei 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramos. Ten dirbantys žmonės yra nuoširdūs ir geranoriški, pasiruošę bet kada padėti nuskriaustam  gyvūnėliui. Jų teigimu, yra išgelbėta bei padovanota patikimiems žmonėms daugiau nei 80% gyvūnų, o eutanazuotų keturkojų skaičius sumažejo tris kartus! Iš tiesų, galime pasidžiaugti, jog turime tokių organizacijų, bei jose dirbančių žmonių, kurie deda visas pastangas, kad gyvūnų naikinimo mechanizmas būtų sustabdytas. Juk masiškas gyvūnų naikinimas skatina žiaurų elgesį, daro neigiamą įtaką jaunimui, bei yra išeitis tiems keturkojų šeimininkams, kurie nusprendė savo augintiniu atsikratyti visam laikui 
VŠĮ 5-koja bei VŠĮ „ Lesė“ – dar dvi organizacijos, kurios vertos mūsų pagarbos. Šios, nepelno siekiančios organizacijos padeda pratęsti naujų šeimininkų paieškas, šviesti bei auklėti visuomenę dėl gyvūnėlio auginimo atsakomybės, kurti pagarbos gyvūnams ir mus supančiai aplinkai tradicijas bei nenusigręžti nuo likimo valiai paliktų keturkojų.  Būtent šių organizacijų dėka, Kaune kasmet oganizuojama benamių kačių sterilizacijos akcija – „ Sugauk – Sterilizuok – Paleisk“. Šios akcijos metu, VŠĮ 5-koja  ir VŠĮ „ Lesė“ savanoriai tikisi sterilizuoti apie 100 benamių kačių. Taigi, Kauno miesto gyventojai, kurie prižiūri bei šeria benames kates, raginami registruotis akcijai, ir prisidėti prie šio kilnaus tikslo padedant savanoriams transportuoti keturkojus  į kliniką. Visos procedūros yra atliekamos nemokamai, tačiau profesionaliai.  Tik visiškai po operacijos atsigavę gyvūnai bus paleisti atgal į vietą, kurioje buvo sugauti, arba bus grąžinti organizatoriams – savanoriams.
Na, o aš , savo ruožtu visus kviečiu į VT KLINIKĄ įsikūrusią Demokratų g.53, kur galite rasti šių organizacijų aukų dėžutes, ir prisidėti prie mūsų mažųjų draugų gerovės. Taip pat, su visa derama pagarba, noriu padėkoti visiems šios klinikos klientams už supratingumą, bei jautrumą beglobiams gyvūnams. Tikiu,  visi kartu, mes galim kažką keisti, bei  pamažu kovoti su tais, kurie nevertina mūsų mažųjų ir ištikimųjų draugų gyvybės.
 
 

firminis_zenklasVirškinimo ligos 
Virškinimo trakto sutrikimai - tai vieni iš pagrindinių negalavimų. Jie susiję su prastos kokybės pašaru, apsinuodijimais. Taip pat virškinimo sutrikimais pasireiškia ir kai kurios virusinės ligos, tokios kaip parvovirusinis enteritas, tačiau norint užkirsti kelią šioms ligoms, veterinarijos gydyklose yra atliekama profilaktinė kompleksinė vakcinacija. Virškinimo trakto ligos dažniausiai pasireiškia vėmimu, viduriavimu, apetito sumažėjimu, gyvūnas gali tapti apatiškas. Vemti gali ne tik nesuvirškintu maistu, bet ir gelsvomis putomis. Tiek išvemtoje masėje, tiek išmatose galima pastebėti kraujo priemaišų. Pamačius pirmuosius požymius būtina kreiptis į veterinarijos gydyklą. VT klinikoje dirbantys veterinarijos gydytojai pritaikys Jūsų gyvūnui reikiamą gydymą ir patars dėl tolimesnio gyvūno šėrimo. Kuo skubiau kreipsitės, tuo trumpesnis ir lengvesnis bus Jūsų augintinio gyjimas.
Dažnai viduriavimo ir vėmimo priežastys būna šios:
 Gastritas- tai skrandžio gleivinės uždegimas, lydimas skrandžio funkcijų sutrikimų. Gastritas gali būti ūmus arba lėtinis. Pirminės priežastys šio susirgimo yra susijusios su šėrimo klaidomis: supelijusių, apipuvusių, surūgusių pašarų šėrimas; pašarai turintieji dirginančiųjų medžiagų ( virtuvės atliekomisšeriant- pipirai, garstyčios, druska); augalai, turintys kenksmingų alkaloidų; kai gyvūliai prisilaižo mineralinių trąšų, chemikalų; karštas arba labai šaltas ėdalas. Esant gastritui gyvūnai būna apatiški, pablogėja apetitas. Dažnai vemia iškart po ėdimo, o vėmaluose būna tulžies priemaišų. Apčiuopiant pastebima, kad skausminga skrandžio sritis. Norint išvengti gastrito, svarbiausia parinkti tinkamą pašarą, kuris atitiks individualius Jūsų augintinio poreikius. VT klinikos gydytojai visada pasiruošę pakonsultuoti dėl gyvūnų šėrimo, atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus. Pastebėjus pirmuosius prieš tai minėtus negalavimus, reikėtų nedelsiant kreiptis į veterinarijos kliniką, kurioje būtų pritaikytas atitinkamas gydymas, kurio dėka vėl galėsite džiaugtis savo sveiku augintiniu.
 Gastroenteritas- tai gilus skrandžio ir žarnų uždegimas, apimantis ne tik gleivinę, bet ir gilesnius skrandžio ir žarnų sluoksnius. Sutrinka ne tik virškinimo organų darbas, bet reaguoja ir visas organizmas. Pirminio gastroenterito priežastys tokios, kaip ir enterito ( netinkamas pašaras, užterštas vanduo, chemikalai). Labai pavojingi ir kai kurių rūšių pelėsiai. Gastroenteritas gali būti ir alerginės kilmės. Taip pat ligai atsirasti turi įtakos ir A, B, C grupės vitaminų trūkumas. Skirtingai nuo gastrito, šios ligos atveju smarkiai pakyla bendra kūno temperatūra iki 40- 41°C. Išnyksta apetitas, padidėja troškulys. Stipriai pablogėja bendra organizmo būklė. Gyvūnai mažiau juda, daugiau guli, dreba. Tuštinasi gana dažnai. Išmatos skystos, vandeningos, dvokiančios, tąsios, jose daug nesuvirškinto pašaro ir gleivių. Gastroenteritą, kurį sukelia netinkamas pašaras, svarbu atskirti nuo virusinių ligų. Tinkamai diferencijuoti gali tik veterinarijos gydytojas, todėl nedelsiant reikia vykti į veterinarijos kliniką.
 Enterokolitas- plonųjų ir storųjų žarnų uždegimas, kai sutrinka svarbiausios virškinimo proceso funkcijos. Vėlgi, kaip ir gastritą, bei gastroenteritą, enterokolitą sukelia blogi, sugedę, apipuvę, supeliję pašarai, staigus pašarų pakeitimas, nereguliarus šėrimas. Didelę reikšmę taip pat turi alerginė organizmo būklė. Enterokolitą gali sukelti ir pelėsių grybai ir jų toksinai. Šios ligos metu sutrinka gleivinės sekrecinės bei apsauginės savybės, fermentų bei hormonų sekrecija, sutrinka maisto medžiagų rezorbcija, ypač vitaminų įsisavinimas, todėl sutrinka viso organizmo medžiagų apykaita. Paprastai pasireiškia gastrito ir gastroenterito simptomai. Išmatos būna labai skystos, jose daug gleivių ir nesuvirškinto pašaro dalelių. Gyvūnai vemia retai.
Taigi visos pagrindinės virškinimo trakto problemos yra susijusios su netinkamu šėrimu arba prastos kokybės pašaru. Tinkamas ir subalansuotas pašaras- viena iš pagrindinių profilaktikos priemonių. Iškilus vienam ar kitam klausimui, dėl tinkamos augintinio priežiūros ar pan., VT klinikos kolektyvas siūlo Jums kreiptis i veterinarijos kliniką. Ten Jūs gausite visą reikiamą informaciją.

 
Šunų ir kačių infekcinės ligos
562884_4470221483421_760972889_nŠunų maras, "šunidžių kosulys", infekcinis hepatitas, parvovirusinis enteritas, kačių leukemija, imunodeficitas- tai tik keletas paminėtų infekcinų ligų, kurias sukelia tam tikros rūšies virusai. Šios ligos lengvai plinta kontakto (tiek tiesioginio, tiek netiesioginio) metu ir sukelia tam tikros ligos protrūkius viename ar kitame rajone. Infekcinės ligos sukelia didelį gyvūnų mirtingumą, o laiku diagnozavus nevisada pavyksta išgydyti. Vienintelis būdas apsisaugoti - profilaktinė vakcinacija, o tai galite atlikti veterinarijos klinikoje ęsančioje Demokratų g. 53, Kaune.
Manoma, jog šuniukai ir kačiukai žįsdami pieną įgyja pasyvų imunitetą infekcinėms ligoms. Augintiniams augant mažėja įgautas "motininis" imunitetas, taip pat mažėja ir atsparumas infekcinėms ligoms. Dažniausiai šuneliai ir kačiukai nujunkomi 2 mėnesių, o kartais ir 1,5 mėnesių amžiaus. Todėl atjunkius privalomas pirmasis skiepas. Likus savaitei iki numatomos vakcinacijos rekomenduojama atlikti profilaktinę dehelmentizaciją. Toliau gyvūnas revakcinuojamas po 1 mėnesio ir tada kartą per metus. VT KLINIKA,UAB - veterinarijos gydytojas skiepų knygelėje pažymės preliminarią sekančių skiepų datą.
Veterinarijos gydytojo, Tado Charževskio, teigimu šunis vakcinuoja nuo maro, parvovirusinio enterito, adenovirusinio hepatito, leptospirozės, paragripo ir pasiutligės. Yra atskira vakcina nuo koronavirusinio enterito. Ji neįeina į kasmetinę kompleksinę vakciną.
Katės vakcinuojamos nuo pasiutligės, panleukopenijos, infekcinio rinotracheito, kalcivirusinės infekcijos.
  • Šunų maras - labai užkrečiama ir nepagydoma liga. Sukėlėjas Paramixoviridae šeimos virusas. Perduodamas tiesioginio kontakto metu bei per kvėpavimo takus. Serga ne tik šunys, bet ir šeškai. Dažnai pasireiškia dermatitas, nervų sistemos pažeidimai, čiaudėjimas, kosėjimas, vėmimas, anoreksija, viduriavimas. Plaučių uždegimą dažnai apsunkina bakterijos ( Bordotella bronchiseptica).
  • Parvovirusinis enteritas - sukelia Parvo virusas. Dažniausiai serga jauni, greitai augantys šuniukai, nuo 6 savaičių iki 6 mėnesių. Pagrindiniai požymiai yra vėmimas, viduriavimas, ypatingai dvokiančios išmatos, dehidratacija, anoreksija. Pastebėjus pirmuosius požymius būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos kliniką.
  • Adenovirusinis hepatitas - sukelia Adenoviridae šeimos virusas. Pagrindiniai simptomai yra dingęs apetitas, gyvūnas tampa apatišku, prasideda kepenų uždegimas, šuo vemia, viduriuoja, atsiranda kraujosrūvos, gelta, pažeidžiamos akys, galvos smegenys.
  • Šunų paragripas - dar kitaip liga vadinama "šunidžių kosuliu". Pagrindiniai klinikiniai požymiai yra kosulys, kuris dažniausiai yra sausas, šaižus, ištakos iš nosies, akių.
  • Kačių panleukopenija - dar vadinama "kačių maru". Sukelia Parvoviridae šeimos virusas. Tai ūmus susirgimas, pasireiškiantis vėmimu, diarėja, enteritu (plonųjų žarnų uždegimas), dehidratacija, aukštu pacientų mirtingumu.
  • Infekcinis rinotracheitas - serga katės. Sukelia Herpesviridae šeimos virusas. Jautresnės yra jaunos ir žinoma nevakcinuotos katės, tačiau serga įvairaus amžiaus. Klinikiniai požymiai - depresija, pakilusi bendra kūno temperatūra, rinitas, sinusitas, serozinės ar pūlinės kilmės išskyros iš nosies, padidėjęs seilėtekis, konjuktyvitas, bronchitas.
  • Kačių kalcivirusinė infekcija - pasireiškia nosies, liežuvio, lūpų ir burnos ertmės uždegimu bei komplikacinėmis pneumonijomis. Sukėlėjas - Calciviridae šeimos virusas. Plinta tiesioginio kontakto metu.
  • Klinikiniai požymiai - sinusitas, serozinės- pūlinės išskyros iš nosies, padidėjęs seilėtekis, akies gleivinės uždegimas, bronchitas, ragenos uždegimas, plaučių, kasos, širdiplėvės uždegimai, padidėjusios kepenys.
  • Pasiutligė - liga paplitusi visame pasaulyje. Ja serga ne tik Jūsų mylimi augintiniai, tačiau ir laukiniai gyvūnai, bei riziką užsikrėsti turi ir žmonės. Tai ūmi virusinė liga, kuriai būdingas galvos smegenų uždegimas ir stiprūs nervinės veiklos sutrikimai. Pasiutligė dažnai pasireiškia 2 formomis: agresyvia ir ramia.
Agresyvi forma - pradžioje gyvūnas gali būti apatiškas. Kartais būna labai švelnus, glaustosi. Vėliau gyvūnai pasidaro neramūs, dažnai pradeda ėsti neėdamus daiktus, smarkiai seilėjasi, neretai graužia įkandimo vietą. Vėliau pradeda išvis šėlti. Pasiutę šunys ir katės kitus gyvūnus ir žmones paprastai puola iš pasalų. Tuo metu jie seilėjasi, išsivysto akių žvairakumas, paralyžiuojami kramtymo raumenys, ryklė. Atsiranda vandens baimė. Vėliau prasideda paralyžiai ir gyvūnas nugaišta.
Svarbu pastebėjus pirmuosius, Jūsų augintiniui nebūdingus, požymius kreiptis į veterinarijos gydyklą, ęsančią Kaune, Demokratų g. 53 - veterinarijos gydytojas, kuris laiku diagnozuos susirgimą ir skirs tolimesnį gydymą. Taip pat nepamirškite, kad įsigijus augintinį privalu apsilankyti veterinarijos gydykloje, kurioje Jums suteiks visą reikiamą informaciją apie vakcinaciją ir profilaktinę dehelmentizaciją.
 

 
Šuns vystymasis ir evoliucija
firminis_zenklasNaminiai šunys kilo iš mėsėdžių žinduolių, kurių unikalūs plėšiamieji ir pjaunamieji dantys išsivystė prieš milijonus metų. Prieš du milijonus metų šuninių ( Canidae ) šeimoje atsirado dešimt plėšrūnų grupių. Vieną jų sudarė kojotai, šakalai ir vilkai. Kai žmonės įsikūrė nuolatinėse gyvenvietėse, vilkas įsitaisė greta ir pakeitė savo gyvenimo būdą. Taip susidarė aplinkybės atrankai, dėl kurios išsivystė naminis šuo.
Žinios apie žinduolių kilmę prieš 200 milijonų metų – labai fragmentiškos, tačiau žinoma, kad prieš 54 – 38 milijonus metų išsivystė unikali mėsėdžių žinduolių šaka. Šuns smegenys priima, apdoroja visus jutimus ir į juos reaguoja. Nors vidutinio šuns smegenys sudaro mažiau nei pusę procento visos kūno masės, kad jos gerai funkcionuotų, reikia labai daug maisto medžiagų. Todėl į smegenis patenka daugiau nei 20 procentų širdies varomo kraujo. Smegenų veiklą iš dalies lemia šuns genai. Kaip mūsų smegenys " išmoksta" kalbą, taip labai didelė šuns smegenų dalis skiriama kvapams suprasti. Be to, jos apdoroja informaciją, gaunamą ir iš kitų jutimų – lytėjimo, skonio, klausos ir regos.
Kaip veikia jutimai : Šuns jutimų veikimas panašus į žmogaus. Informacija perduodama smegenims, kur ji sukelia fizinę arba hormonų reakciją. Pavyzdžiui, šuo ant kažko užlipęs pajunta skausmą ir kaipmat atšoka – tai fizinė reakcija. Jei jis užuodžia patino ar patelės kvapą, suaktyvėja posmegeninės liaukos, kuri stimuliuoja hormonų reakciją, veikla.
Rega : Šuns akys yra plokštesnės negu žmogaus. Šuns akies lęšio forma gali keistis ir reguliuoti lęšio židinio nuotolį, tačiau ne taip efektyviai kaip žmogaus akyje. Šuns akys jautriau reaguoja į šviesą ir judesį, tačiau jų skiriamoji geba silpnesnė. Todėl žmogus greičiau pamato pamestą žolėje teniso kamuoliuką, o šuniui lengviau akies krašteliu pastebėti menką judesį.
Klausa : Judrios šuns ausys tira aplinkos garsus. Šuo gali viena ausimi tirti, paskui abiem ausimis pagauti garso bangas ir nukreipti jas į vidinę ausį. Šuo nustato garso šaltinį per šešias šimtąsias sekundės ir girdi garsus keturiskart didesniu atstumu nei žmogus.
Lytėjimas : Tai pirmasis jutimas, kuris vystosi gimus šunyčiui. Jis išlieka itin svarbus visą šuns gyvenimą. Virš akių, ant snukio ir pasmakrėje auga lytėjimui jautrūs plaukeliai, vadinami vibrisėmis, galintys pajusti net oro dvelksmą. Visas kūnas ( ir letenos ) nusėtas lytėjimui jautrių nervų galūnėlių.
 
Skonis ir kvapas : Šuo turi mažiau skonio receptorių nei žmogus ( maždaug šešiskart ). Nors šuns skonio receptoriai skiria saldumą, rūgštumą, kartumą ir sūrumą, bet matyt, tikroviškiau būtų manyti, kad jo reakcija į skonį yra trejopa – maloni, abejinga ar nemaloni. Uoslė – ryškiausias šuns jutimas. Su uosle susijusi didžioji smegenų dalis, suvokianti kvapus. Be to, virš gomurio yra lytinį kvapą fiksuojantis žagrikaulinis nosies organas. Uodimo aparatas informaciją apie kvapus perduoda tiesiogiai į smegenų žievę – smegenų dalį, glaudžiausiai susijusią su emocine elsena.
Pirmaisiais šunimis tapo prijunkę vilkai, nes mūsų protėviai pastebėjo, kad tokie laukiniai plėšrūnai – nepaprastai naudingi. Užuominos apie šunį religijoje, folklore, šuns atvaizdai ankstyvajame mene liudija šio gyvūno vietą žmogaus gyvenime. Šuo pasirodė esąs pravartus kariaujant, sportuojant ir žemės ūkyje. Vėliau jis tapo literatūros, meno ir kinematografijos herojumi. Šuns vaidmuo žmonių visuomenėje ir toliau plėtojasi rodydamas viso pasaulio bendruomeniu pasikeitimus.
 

 
 
 
Abipusė nauda
Šunys tapo žmogaus palydovais mažiausiai prieš 12000 metų. Šunims patinka būti mūsų bendrininkais. Jie vertina lengvai gaunamą maistą, šilumą ir patogumą, mielai gina gyvenamąją teritoriją. Be to, žmogus jiems pasiūlo paprastų žaidimų ( kurie juos džiugina visą gyvenimą ) ir fizinį kontaktą. Mes irgi daug gauname iš šios draugystės. Jaučiame, kad esame mylimi, saugūs ir svarbūs.
Šunims kasdien reikia fizinės mankštos, kaip, beje, ir žmonėms. Tyrimai rodo, kad šunų savininkai rečiau skundžiasi sveikata ir mažiau rizikuoja susirgti širdies ligomis nei neturintys šunų žmonės. Manoma, kad daugiausia naudos žmogui teikia judėjimas vedžiojant šunį.
 
Sveikata ir saugumas
Fizinė ir emocinė šuns savijauta priklauso nuo mūsų . Vien ėdalo ir pastogės jam negana. Kasdien bendraudami su šunimi pažiūrėkite, ar jis sveikas. Svorio keturkojam draugužiui reguliariai duokite vaistų nuo kirmėlių, kartą per metus nuveskite jį patikrinti pas veterinarijos gydytoją ir paskiepinkite nuo infekcinių ligų. Jūsų namai turi būti saugūs: visus pavojingus daiktus ( pavyzdžiui, buitinius chemikalus ir nuodingus augalus ) padėkite šuniui neprieinamose vietose. Išmokykite jį paprasčiausio klusnumo – vedžiokite su pavadėliu. Laikykitės švaros – nepalikite šuns išmatų.
Apžiūrėkite savo šunį kasdien, stebėkite kaip jis elgiasi žaisdamas. Atkreipkite dėmesį į bendrą fizinį aktyvumą, taip pat apžiūrėkite jo kūną: ar ausyse nesikaupia siera, nėra blogo kvapo, uždegimo, ar neparaudusios ir netraiškanotos akys, ar nesužeistos dantenos ir dantys, ar iš nasrų nesklinda nemalonus kvapas. Patikrinkite viso kūno kailį ir tarpupirščiuose : ar nėra prikibusių augalų, ar nesusivėlė kaltūnų. Po tokios apžiūros duokite šuniui skanėstą.

Veterinaro priežiūra
Apdairus šeimininkas savo šunį kasmet parodo veterinarui. Taip galima pastebėti ankstyvus ligos požymius ir užkirsti kelią būklės blogėjimui, be to , ankstyvas gydymas būna daug lengvesnis ir pigesnis. Vyresnių šunų, kuriuos gali kamuoti su amžiumi susijusios bėdos, sveikatą reikėtų tikrinti dažniau, atsižvelgiant į veterinaro patarimus. Šuns sveikatos draudimas kartais padengia didelę dalį išlaidų, skiriamų sudėtingoms diagnozės ir gydymo procedūroms.
 
Priemonės sveikatai užtikrinti
Kasdien stebėkite, ar šuo neatrodo liguistas, o kartą per metus nuvežkite jį pas veterinarijos gydytoją profilaktiniam sveikatos patikrinimui. Tada veterinaras visapusiškai apžiūri keturkojo kūną, stetoskopu paklauso širdies ir plaučių, nustato, ar nėra kokių nors išorinių ar vidinių kūno sutrikimų. Veterinaras paklausia, kaip jūs šeriate šunį, kokios jo išmatos, gali paprašyti atnešti išmatų pavyzdį kirmėlių kiaušinėlių tyrimams. Jūsų gali paklausti ir apie kasdienius šuns užsiėmimus. Prevencinis skiepijimas apsaugo nuo šunų ligų, kurios plinta jūsų regione. Visų pirma tai šunų maras, parvovirusų infekcijos, leptospirozė, šunų kokliušas, pasiutligė ir hepatitas. Veterinaras pasiūlo tinkamų vaistų nuo kirmėlių atsižvelgdamas į vietinius rizikos veiksnius. Gydymas nuo apvaliųjų kirmėlių labai svarbus tiek pačiam šuniui, tiek žmonių sveikatai apsaugoti.

Klusnumo dresūra
Mokymas paklusti paprastoms komandoms šuns sveikatai ne mažiau svarbus nei fizinės būklės patikrinimai. Šis gerai išmokytas šuo paklūsta žodinei komandai ir gestui "tūpk". Paklusnų šunį jūs galite valdyti. Net jei šuo laksto palaidas, jis paklūsta jūsų komandai ir taip apsaugomas nuo galimo pavojaus.

Šuns higiena
Atsakingas šeimininkas suvokia, kad jo šuns išmatos ne tik nepuošia aplinkos, bet ir kelia pavojų aplinkinių sveikatai. Ligų pernešama per išmatas gal ir ne tiek daug, bet šunų priterštos viešos vietos, miesto skverai atrodo labai atgrasiai. Jeigu šuo priteršė – išvalykite. Pasinaudokite specialiu semtuvėliu ir išmatas išmeskite į tinkamą šiūkšlių talpyklą arba nuleiskite tualete.
  

 
 
 
 
viesbutis
Šunų viešbutis Kaune
VT KLINIKA, UAB - tai Kauno mieste, Demokratų g. 53  esanti smulkių gyvūnų veterinarijos klinika. Gydykloje atliekamos visos veterinarijos paslaugos susijusios su šunų, kačių ir kitų smulkių gyvūnų ligų diagnostika, gydymu bei profilaktika. Veterinarijos klinika aprūpinta puikia aukštos kokybės diagnostine įranga, laboratoriniais kraujo bei šlapimo tyrimu analizatoriais  ir tai leidžia veterinarijos specialistams tiksliai ir greitai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę. Taip pat veterinarijos klinikoje dirba laborantė, kuri profesionalios laboratorinės įrangos dėka, atlieka įvairius tyrimus- bendrą kraujo tyrimą, atskirus jo parametrus, biocheminius kraujo tyrimus, todėl klientas gauna išsamią informaciją ir kvalifikuotą veterinarinę pagalbą.Taip pat veterinarijos gydykloje atliekamos įvairaus pobūdžio chirurginės operacijos, atliekamas dantų apnašų valymas naudojant ultragarso aparatą. Šioje veterinarijos klinikoje įrengtas modernus šunų viešbutis – reabilitacijos centras.

Veterinarijos gydytojas  konsultuoja šunų, kačių auginimo, mitybos ir priežiūros klausimais, parenkamas tinkamas Jūsų augintiniui pašaras ar maisto papildai, taip pat veterinarinės gydomosios dietos. Čia pat esanti veterinarijos vaistinė prekiauja super premium klasės pašarais ir veterinarinėmis dietomis, skirtomis šunims ir katėms.
Taip pat mūsų veterinarinėje klinikoje veikia moderni gyvūnų kirpykla, kur galėsite savo keturkojį draugą palikti pas mus ir pasiimti išmaudytą ir apkirptą.
 
Mūsų klinikoje teikiamos paslaugos:

• Kompiuterinės diagnostikos paslaugos (kraujo, odos, šlapimo tyrimai);
• Infekcinių ligų (maro, enterito, paneukopenijos ir kt.);
• Chirurginis gydymas;
• Profilaktinės ir intensyvios terapijos gydymo paslaugos;
• Gyvūnų vakcinavimas;
• Gyvūnų ženklinimas;
• Veterinarinė stomatologija, dantų apnašų šalinimas ultragarsiniu skaleriu;
• Gyvūnų grožio procedūros – kirpimas;
• Prekiaujame veterinariniais vaistais, papildais, vitaminais, aukščiausios  kokybės veterinariniais pašarais, gyvūnų priežiūros priemonėmis;
• Veterinarijos gydytojo iškvietimas į namus.

Modernus šunų viešbutis - reabilitacijos centras, teikiantis daugybę aukštos kokybės paslaugų. Šunų, kačių viešbutyje  pašaras bus patiektas pagal atskirą kliento pageidavimą, tačiau subalansuoti jį pagal keturkojo būseną ir jo gyvensenos poreikius,  padės apsispręsti šios gydyklos veterinarijos gydytojas.

Remiantis ES šalių gyvūnų gerovės įstatymais, gyvūnų viešbutyje įrengti erdvūs boksai, patalpų temperatūra reguliuojama pagal boksuose šildomų grindų zonavimo programą, veikia rekooperacinė oro vėdinimo sistema, patalpos apdorojamos baktericidinėmis lempomis, boksai valomi dezinfekuojamuoju skysčiu, gyvūnai vedžiojami Neries krantinės landšaftinio draustinio teritorijoje. Specialios vaizdo kameros padės Jums stebėti savo augintinio nuotaiką ir išdaigas bet kuriuo paros metu.

Gyvūnų viešbutis tai paslauga suteikianti galimybę Jums palikti savo augintinį išvykus ar dėl kitų priežasčių. Todėl visiems norintiems palikti šunelį rekomenduojame rezervuotis vietas iš anksto. Ypatingai vasarą, žiemos metu ir per didžiąsias šventes.
 
GYVŪNŲ REABILITACIJOS CENTRE TEIKIAMOS PASLAUGOS :

• Veterinarijos gydytojo priežiūra – ištisą parą
• Medikamentinis gydymas
• Morfologinis kraujo tyrimas
• Biocheminis kraujo tyrimas
• Psichologinė reabilitacija
• Ozonoterapija
• Vandens procedūros
• Grožio procedūros
• Šėrimas
• Gyvūnų išvedžiojimas
• Video sistema

Šis šunų viešbutis Kaune įsikūręs Demokratų g. 53 veterinarijos gydyklos patalpose. Pacientams sudaromos individualios gydymo ir sveikatingumo programos, kurios koreguojamos pagal paciento būklę, tyrimų rezultatus parenkant tinkamiausias gydymo priemones. Savo keturkojį draugą atiduosite tikrai į patikimas rankas! Jis džiaugsis Jūsų dovana!
Vaizdo kamerų stebėjimo sistemos pagalba, savo keturkojį draugą, galite matyti internetu. Pasirinkus Jūsų augintinio bokso numerį - įveskite Jums duotą prisijungimo slaptažodį
 
 
 

Šunų ir kačių mityba
 
 
untitledKiekvienas gyvūno augintojas norintis turėti sveiką gyvūną – privalo žinoti, kad jis tai pasieks šerdamas tinkamu ir kokybišku pašaru. Tik taip Jūsų mylimas keturkojis draugas galės džiaugtis pilnaverčiu ir kokybišku gyvenimu. Jei Jūs įsigijote pirmąjį augintinį ir prieš tai nebuvote susidūręs su jų priežiūra, nedvejokite ir kreipkitės į veterinarijos gydyklą – VT KLINIKA, ęsančia Demokratų g. 53, Kaune, ten dirbantis personalas suteiks visą Jums reikiamą informaciją apie šunų, kačių  mitybą, dehelmintizavimą, skiepus ir atsakys į kitus Jums rūpimus klausymus.
Įvairių šunų mityba skiriasi keliais pagrindiniais aspektais – jų svoriu ir amžiumi. Kuo didesnis šuo, tuo daugiau pašaro jis suėda, tuo atveju kuo jis mažesnis, tuo mažiau. Tik įsigijus jauną šunelį patartina jį šerti 4 – 5 kartus per dieną ir mažomis porcijomis. Vengti tą patį kiekį sušerti per 1 ar 2 kartus, kadangi mažieji draugai yra linkę persiėsti, kas sutrikdo jų virškinamąjį traktą, jis gali pradėti vemti, viduriuoti. Šuneliui augant šėrimo dažnumą mažinti. Sulaukus 6 mėnesių mažylis turėtų gauti pašaro 3 karus per dieną, o suaugęs šuo tik 2 kartus.
Atsižvelgiant į jauno šuniuko organizmo poreikius – gamintojai sukūrę liniją jaunikliams, juo vidutiniškai galima šerti iki 12 mėnesių ( priklausomai nuo gamintojo ). Kadangi jauni augintiniai yra sparčiai augantys organizmai, atitinkamai jų poreikiai – kitokie. Jų organizmui reikalinga daugiau vitaminų ( imunitetui stiprinti ), mineralinių medžiagų, kad kaulai būtų stiprūs.
Organizmas, kuris negauna pakankamo kiekio jam reikalingų medžiagų – nusilpsta, išsivysto įvairios šunų ligos ( hipovitaminozės, hipokalcemija ir k.t. ). Gamintojai taip pat siūlo gausybę pašaro pasirinkimo. Išskiriami kelių rūšių produktai pagal suaugusio šunio svorio kategorijas, t.y. mažų veislių šunims, vidutinių veislių ir didelių veislių šunims. Pagrindinis skirtumas yra granulių dydis, kadangi smulkių veislių šuneliai nenoriai ėda stambias granules, kurias kartais netgi sunku jiems perkąsti. Augintiniui sulaukus vidutiniškai 8 metų, šio šuns mityba keičiasi. Patarina šerti ėdalu skirtu senyvo amžiaus šunims ( senior ). Jų organizmas reikalauja mažiau energijos, bet daugiau mikroelementų. Nepatartina šunų šerti žmonių maistu, kadangi to pasekoje atsiranda įvairios šunų ligos, tokios kaip alergija, kurios sukelia gyvūnui nemalonius pojūčius ( nuolatinį kąsymasi, išbėrimus odos paviršiuje ) ir jom gydyti prireikia veterinaro pagalbos. Taip pat šeriant žmonių maistu didėja tikimybė, kad Jūsų augintinis turės problemų su dantimis – ant jų kaupiasi dantų akmenys, kuriuos pašalinti reikalinga veterinarinė pagalba. Dantų akmenys gali iššaukti ir paradantozę.
Kačių mityba yra gana panaši. Gamintojai pasirūpino tiek Jūsų mažyliais, tiek suaugusiais, bei vyresnio amžiaus katinais. Jei Jūsų katė ar katinas sterilizuota ar kastruotas patartina juos šerti mažai riebalų, baltymų turinčiu ėdesiu, kad Jūsų gyvūnas neturėtų nereikalingo antsvorio. Taip pat kastruotiems katinams patartina naudoti pašarą, kuris palaiko inkstų funkcijas ir neleidžia susiformuoti akmenims ( opi katinų augintojų problema ).
Renkantis pašarą šunims ir pašarą katėms yra labai platus ne tik gamintojų, bet ir skonių pasirinkimas. Jūsų mažasis draugas galės mėgautis pagal savo asmeninį skonį. Siūloma su žuvimi, paukštiena, žvėriena ( gali būti atskirai vištiena arba kalakutiena ), jautiena, ėriena. Gyvūnai, kurie yra linkę į alergiją veterinarijos gydytojas rekomenduos mažiau baltymų turintį ėdalą – tam puikiai tinka ėriena su ryžiais. Jį puikiai pamėgs ir jautresnį virškinimo traktą turintys pacientai.
Tik šeriant visaverčiu ėdalu, Jūsų keturkojis draugas galės pasisavinti visas jam reikalingas maisto medžiagas. Tik sveiko gyvūno mityba turi geras sąlygas normalizuoti Jūsų augintinio problemas.
 
 

VT KLINIKA, UAB
Demokratų g. 53, Kaunas

Rekomenduoju paženklinkite augintinį
cat_dog
Mano, gydytojo, praktika leidžia teigti, jog daugumą jūsų augintinių būtina ženklinti elektroniniu mikročipu. Remdamasis Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos darbo patirtimi ir tyrimų rezultatais, siūlau tai padaryti neatidėliojant. Tai paženklintam Jūsų augintiniui, leis saugiai ir sėkmingai pasiekti namus, o veterinarijos gydytojui padės kontroliuoti paveldimų ligų plitimą ir padės kaupti kitą informaciją apie gyvūno vakcinaciją, bei populiacijos apskaitą.
Pati procedūra nėra skausminga – juk tai maža kviečio grūdo mikroschema, kuri įvedama gyvūnui po oda ir išlieka visą jo gyvenimą. Tik paženklintam gyvūnui išduodamas ES gyvūno augintinio pasas, kuris būtinas keliaujant į užsienio šalis. Paženklinus gyvūną duomenys apie jį ir jo savininką registruojami centralizuotoje Lietuvos bei Europos šalių duomenų bazėje.
Siūlau kastruoti ir sterilizuoti savo augintinį
dog-cat-540x540Patirtis rodo, jog daugelis šunų ir kačių yra beglobiai, benamiai gyvūnai, todėl rekomenduočiau jų dalią palengvinti kastravimu ar sterilizavimu. Manoma, kad patelės sveikatai labai naudinga bent kartą turėti palikuonių, tačiau – jei gyvūno neplanuojate veisti, geriausia jį sterilizuoti jauną  6 – 12 mėnesių, priklausomai nuo gyvūno rūšies, veislės ir kitų faktorių.
Iš praktikos žinau, kad daugelis mūsų augintinių turi sunkių gimdos, kiaušidžių, prostatos, pieno liaukos uždegimų, kurie ypač dažnai pasitaiko nesterilizuotiems ir neveisiamiems vyresnio amžiaus gyvūnams, todėl šis paprasčiausias, bet kartu ir saugiausias būdas padės išvengti augintinio sveikatos sutrikimų.
Sterilizuotos patelės nerujos, taps ramesnės, nebereikės saugoti savo augintinio nuo atsitiktinio susikergimo ir išvengti visų anksčiau minėtų ligų.
Kastruoti patinai nustos žymėti teritoriją namuose, išnyks sunkiai naikinamas kvapas, sumažės gyvūno agresyvumas, nes jis nustos domėtis rujojančiomis patelėmis ir sumažės tikimybė sirgti prostatos ligomis.
Visos chirurginės operacijos yra atliekamos su bendra narkoze, galima minimali rizika. Sterilizavimas ar kastravimas neturi jokio ryškesnio poveikio Jūsų augintinio charakteriui.
Rekomenduodamas šį gydymo metodą, veterinarijos gydytojas mielai aptars su Jumis tinkamiausią augintinio sterilizavimo ar kastravimo laiką.
 
dog_and_catĮsigijus keturkojį, šeimos draugą, siūlau pasirodyti vet. gydytojui
Veterinarijos gydytojas patikrins Jūsų augintinio sveikatą, paaiškins apie būtinas profilaktines priemones, atsakys į Jums rūpimus klausimus, patars kaip išvengti apmaudžių auginimo, priežiūros, auklėjimo klaidų. Labai pravartu konsultuotis prieš įsigyjant gyvūną.
Saugokit savo augintinį nuo parazitų
Mūsų šunys, katės ir kiti naminiai gyvūnai gali turėti įvairių parazitų: kirminų, blusų, utėlių, erkių. Kai kurie parazitai gali būti pavojingi ir žmogui.
Šuniui ir katei vaistai nuo kirminų pirmą kartą suduodami 3 – 4 sav. amžiaus. Vaistus būtina tiksliai dozuoti. Gydymą kartoti taip, kaip nurodė gydytojas. Šiuo metu yra daug patikimų, ilgalaikių profilaktinių priemonių, apsaugančių gyvūnus nuo blusų ir erkių.
Diagnozavus parazitines erkutes, gyvenančias ant odos, odoje, ausyse - būtina gydyti.
Siūlau vakcinuotis
Šuniukai iki vienerių metų vakcinuojami du arba tris kartus: 6 sav. 2 mėn. ir 3 mėn. amžiaus, arba 2 mėn. ir 3 mėn. amžiaus. Prieš skiepus šuniukus būtina dehelmintizuoti.
Kačiukai vakcinuojami 2 ir 3 mėn. amžiaus. Prieš tai, taip pat kaip ir šuniukams, turi būti suduoti vaistai nuo kirminų.
Šeškai vakcinuojami taip pat kaip ir šunys.
Suaugę gyvūnai vakcinuojami 1 kartą metuose.
Vakcinuoti šunis ir kates nuo pasiutligės privalu.
Profilaktika
Vitaminai ir mineralai būtini normaliai organizmo veiklai, tačiau jų perteklius gali pakenkti. Būtina tartis su veterinarijos gydytoju, jis paskirs tinkamą preparatą, atsižvelgdamas į šuns\katino sveikatos būklę, bei racioną.
Reikia žinoti Reikia žinoti
 

 
 
VT KLINIKOS labaratorija
Modernių IDEXX hematologinio ir biocheminio analizatorių pagalba VT KLINIKOS laboratorija atlieka sudėtingus tyrimus, kurie padeda veterinarijos gydytojui tiksliai ir teisingai paruošti gydymo monitoringą atsižvelgiant į gyvūno rūšį ir amžių. Šios unikalios technologijos dėka galima atlikti daug skirtingų tyrimų kombinacijų, kurios padeda nustatyti uždegimus, alergiją, kraujo sistemos ligas bei ankstyvuosius kitų ligų požymius.
lab3
 
 
Net nedidelis kraujo rodiklių nukrypimas nuo normos  gali kenkti gyvūno organizmui. Pakitus kraujo sudėčiai, spalvai, cheminėms savybėms, atsiranda įvairių ligų simptomai.
 lab1  lab2