Aktualijos

2014 06 05

img 0005  img 0002  

"Už nuopelnus" už aktyvią politinę paramą Lietuvai ir ypatingus nuopelnus bei asmeninį indėlį plėtojant ir stiprinant dvišalį Lietuvos ir JAV karinį bendradarbiavimą.

 

 


 

 

2013 05 03

20130503 180203Noriu labai padėkoti daktarui Tadui, kuris yra neabejingas skausmui, neabejingas bėdoms, kurios ištinka mūsų mažuosius keturkojus draugus.

Šis ypatingo gerumo ir nuoširdumo žmogus niekada neatsisakys ištiesti pagalbos ranką. Jį pažįstantys žmonės jau nebesuskaičiuoja atvejų, kai tik šio daktaro dėka, jų mylimi keturkojai liko išgelbėti. Šiam daktarui bet kuris gyvūliukas yra draugas, nesvarbu ar tai naminis ar apleistas gyvūnas. Galima būtų kalbėti ir kalbėti apie šio daktaro kompetenciją, geraširdiškumą ir atsidavimą, bet tiesiog nėra tinkamų žodžių, kurie pilnai tą išreikštų. Dar kartą pati didžiausia ir nuoširdžiausia padėka Jums.

 

 


 

2013 04 20

IMG 0013         Klinika pasipuošė nuostabiai gražia interjero detale – rausvai auksine žuvele, kurią Šv. Velykų proga klinikai dovanojo daugiametė mūsų klientė – Daiva Mickevičienė.                                    

         VT klinikos kolektyvas nuoširdžiai dėkoja ir linki jos mylimiems keturkojam bičiuliams sveikatos!

 

 

 

 

IMG 0004  IMG 0008 


 

 

 

2012 12 14


new picture 3Nuoširdžiai sveikinam su Šventom Kalėdom – laimės, džiaugsmo, sveikatos Jums ir Jūsų keturkojui draugui. Laimingų Naujųjų metų !!!
Pagarbiai,
Veterinarijos klinikos kolektyvo vardu – gydytojas Tadas Charževskis
 
 
 
 
 
 
 

 
 

2012 12 05

Virginija Skučaitė
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Slaugyti padeda vaizdo kameros


kd1Ne vienas naminio gyvūnėlio šeimininkas yra susidūręs su sunkiai sergančio ar po ligos reikalaujančio priežiūros įnamio problema : arba nesugebame patys to tinkamai atlikti, arba neturime laiko. Nuo šiol tokią kvalifikuotą pagalbą teikia unikalus Naminių gyvūnų viešbutis – reabilitacijos centras, įkurtas Kaune.
Pirmas Lietuvoje. „ Kai priglaudėme išmestą į gatvę basetą, supratome , kad šeimininkai jo atsisakė todėl, jog nenorėjo gydyti niežinės erkės sukeltų padarinių. Gydytojas Tadas Charževskis ne tik savaitę gydė šį šunį, bet ir Kalėdų proga padovanojo mūsų ne pelno siekiančiai gyvūnų globos organizacijai 100 litų“, teigė gyvūnų globos organizacijos  „ Penkta koja“ viena iš įkūrėjų ir dabartinė direktorė Agnė Volockytė.
Šis stebūklas įvyko pirmajame Lietuvoje Naminių gyvūnų reabilitacijos centre, įkurtame T. Charževskio gyvūnų gydykloje. Nuostabu ne tai , kad minėtas gydytojas finansiškai parėmė tik visuomenės lėšomis gyvuojančią „Penkta koją“ – T. Charževskis seniai garsėja humanišku elgesiu, - bet stebina sąlygos, į kurias pateko buvęs beglobis keturkojis. Reabilitacijos centras, kuriame buvo prižiūrimas basetas, neturi analogų Lietuvoje – čia šildomos plytelių grindys, „palatos“ tviska švara, nėra jokio nemalonaus kvapo ( veikia rekooperacinė oro vėdinimo sistema ), oro temperatūra „palatose“ reguliuojama automatiškai pagal specialią programą. Esant reikalui ( kai gyvūnas serga infekcine liga ) „palatos“ apdorojamos baktericidinėmis lempomis, valomos dezinfekuojančiais skysčiais.
Stebi augintinį iš namų. Viena didžiausių naujovių šiame Reabilitacijos centre yra vaizdo stebėjimo kameros – jos įrengtos taip, kad gydytojas, neišeidamas iš savo kabineto, kompiuterio ekrane mato kiekvieną prižiūrimą gyvūną.
„ Ne tik aš, bet ir kiekvieno čia priimto gyvūno šeimininkas gali bet kuriuo paros metu pats stebėti savo augintinį kompiuterio ar net mobiliojo telefono ekrane, nes boksuose prižiūrimų šuns ar kito naminio keturkojo savininkui duodamas tam tikslui slaptažodis. Vaizdo kameros nerodo tik to, kaip reabilituojami keturkojai vedžiojami Neries pakrante. Galiu drąsiai pasakyti, kad kito tokio Naminių gyvūnų reabilitacijos centro Lietuvoje dar nėra. Tokius modernius centrus mačiau Airijoje ir Italijoje, iš kur perėmiau nemaža patirties“, - aiškino veterinarijos gydytojas T. Charževskis.
Dviguba haskio reabilitacija . Šiame Reabilitacijos centre jau pabuvojo ir kačių, ir graužikų, ir triušiukų. Beje, pastarųjų šeimininkė atnešė tik du – tik tiek tebuvo likę iš triušiukų vados. Jie krito kaip lapai, nes nebuvo paskiepyti nuo užkrečiamųjų ligų. Paskiepijus mažylius, jie pasveiko ir iškeliavo su savo šeimininke namo.
Pirmuosius šios skyriaus pacientu tapo gražuolis Sibiro haskis. Jo šeimininkų nuomone, kai šeimoje atsirado naujagimis, šuo ėmė pavydėti mažyliui dėl jam rodomo dėmesio ir pradėjo kerštauti – šlapintis namuose. Neapsikentę dėl tokio keturkojo elgesio, atvežė jį į kliniką, nes nebežinojo, ką su juo daryti.
„Paaiškėjo, kad šuns dažno šlapinimosi namuose priežastis – pūslės uždegimas, o ne pavydas. Dabar ir haskis, ir jo šeimininkai yra laimingi“, - pasakojo veterinarijos gydytojas.
Kviečia geriems darbams. Šios klinikos priimamajame ant sienos kabo permatoma dėžutė. Užrašas ant jos byloja, kad aukos skiriamos savanoriškai gyvūnų globos organizacijai „Lesė“, kuriai padeda T. Charževskis, pigiau kastruodamas ar sterilizuodamas, gydydamas buvusius beglobius gyvūnus.
Ne vienas turtingesnis šios klinikos lankytojas taip pat aukoja šiai organizacijai – ypač jautresni žmonės tapo Kalėdų išvakarėse. Aplinkiniai klinikos gyventojai ne kartą, ne vien prieš šventes, patyrė, kad T. Charževskis linkęs padėti net ir tuo atveju, kai gyvūno šeimininkas neišgali susimokėti už gyvūno gydymą – tuomet gydytojas pasiūlo paaukoti menkesnę sumą „Lesei“.
„Aš suprantu, kad pasakodamas visa tai sulauksiu prieštaringų komentarų, tačiau vis vien reikia daryti gerus darbus, skatinti atjautą silpniasniems už save – to dabar labai trūksta mūsų visuomenėje. Visiems linkėčiau dar iki šių metų pabaigos padaryti bent po vieną gerą darbą vargingai gyvenančiam žmogui ar nuskriaustam likimo gyvūnui, ir mūsų gyvenimas tikrai taps šviesesnis, prasmingesnis“, - įsitikinęs veterinarijos gydytojas T. Charževskis.

kd2

 


 

2012 12 01

Kiek daug beglobių gyvūnų šlaistosi gatvėmis. Dauguma iš jų yra turėję šiltus namus ir šeimininkus. O dabar – neturi nieko,tik plačias Kauno gatves ir norą numalšinti alkį. Kas žmones priverčia išvaryti savo augintinį iš namų galima tik paspėlioti, tačiau kol vieni spėlioja, kiti stengiasi padėti nuskriaustiems gyvūnėliams.
Daiva Mickevičienė žmogus, vertas pagarbos. Nepaisant to , jog  namuose auga dvi katės, moteris jų turi kur kas daugiau. Ji prižiūri visas, kurios aplanko jos kiemą. D. Mickevičienė gyvenanti Demokratų gatvėje kasdien turi vis naują iššūkį. Ji nežino, kas jos laukia šiandien ir kokią pagalbą ji turės suteikti valkataujančiai katytei. Vieną dieną tai tiesiog švelnus paglostymas ir pamaitinimas, o štai kitą, gali prireikti kur kas rimtesnės pagalbos. Moteris ne kartą yra atnešusi sužalotą katę į netoliese esančią veterinarijos gydyklą ir visas išlaidas padengusi pati. Šioje  klinikoje ji lankosi nuo pat jos gyvavimo pradžios ir nuolat džiugina savo gera širdimi ir noru padėti tiems gyvūnėliams, kuriais niekas nesirūpina. Džiugu, kad dar yra neabejingų žmonių likimo nuskriaustiems keturkojams.
 

Greičiausiai vaikų žiaurumo auka tapęs kačiukas pateko į gyvūnus mylinčių žmonių rankas. Kai gyvūnas pasveiks, tikimasi jam surasti naujus šeimininkus.
Veterinarijos gydytojas  T.Charževskis su savo asistente Dovile Milukaite priėmė „Pifo“ atstovės R.Navikienės atvežtą vaikų žiauraus elgesio auką.

Nesuvokia padarinių?
Iš benamių gyvūnų besityčiojantys vaikai dažnai nesuvokia galimų savo žiauraus elgesio padarinių. Pavyzdžiui, perrišdami benamio kačiuko uodegą viela, vaikai nepagalvoja, kad, gyvūnėliui augant, viela pradeda uodegą veržti, o keturkojis – kentėti. Būtent taip ir atsitiko Palemone.
Kaunietė pensininkė Jadvyga E., kiekvieną rytą atvažiuojanti į Palemoną pašerti benamės katės su kačiukais, pastebėjo, kad vienas tos šeimynėlės narys, ilgaplaukis kačiukas, kiūto nusiminęs.
„Jis pakilo pamatęs mane, tačiau stabtelėjo – šlapiuojančią uodegėlę laikė paspaudęs, buvo vangus ir net nepažvelgė į dubenėlį su ėdesiu. Supratau, kad šiam itin gražiam katinėliui atsitiko kažkas negera“, – pasakojo moteris.

Operavo nemokamai
Kaunietė nusprendė pasiimti nelaimėlį į namus. Apžiūrėjusi jį ir aptikusi gyvūno pakitusio elgesio priežastį, nutarė ieškoti pagalbos. Jadvyga kreipėsi į visuomenės lėšomis išlaikomą gyvūnų gerovės tarnybą „Pifas“ ir „Kauno dienos“ redakciją – šioms pavyko surasti veterinarijos gydytoją, kuris sutiko nemokamai gelbėti keturkojį nelaimėlį.
Veterinarijos kliniką Vilijampolėje prieš kelerius metus įkūręs ir joje dirbantis veterinarijos gydytojas Tadas Charževskis išgelbėjo ne vieną benamį gyvūną nuo tikros pražūties.
„Šis penkių mėnesių katinėlis kentėjo skausmą ir karščiavo – greičiausiai beširdžių vaikų viela perrišta jo uodega gangrenavo. Nemažą jos dalį teko amputuoti, tačiau tai nesumenkino gyvūnėlio grožio, nes uodegos likutį paslėpė gražus, panašus į Meino meškėno kailis. Be to, pasaulyje yra ir beuodegių kačių veislių“, – aiškino veterinarijos gydytojas.

Panašus į Meino meškėną
Į Meino meškėną panašų katinėlį po sėkmingos operacijos išsivežė „Pifo“ atstovė Kaune Rasa Navikienė. Anot „Pifo“ savanorių, laikančių savo namuose buvusius benamius kačiukus, nelaimėlis bus paskiepytas ir sterilizuotas. Tikimasi, kad pas savanorius dar maždaug savaitę ar dvi gyvensiantis ilgaplaukis gražuolis pripras prie žmonių, išmoks laikytis tvarkos namuose.
„Kačiukas būtų laimingas, jei Kaune atsirastų žmogus, kuris norės jį, daugelio žmonių pastangomis išgelbėtą nuo pražūties, auginti. Pasiryžusiųjų šiam žingsniui skambučių “Pifas" laukia mob. tel. 8 681 40 309.
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/neeilini-ziauruma-patyres-kaciukas-pagaliau-mylinciose-rankose-463976
Su derama pagarba, veterinarijos gydytojas, nuoširdžiai dėkoja visuomenės lėšomis išlaikomą gyvūnų gerovės tarnybą „Pifas“ , jautriai ir rūpestingai visuomenei, o taip pat  ir „Kauno dienos“ redakcijai.
Pagarbiai,
Vet. gydytojas T. Charževskis
VT KLINIKA, UAB
Demokratų g. 53, Kaunas
www.vtklinika.lt

 

VŠĮ „ 5 koja“

Atėjus šalčiams į mūsų pagalbos šauksmą atsiliepė UAB "VT klinika" savininkas, veterinaras Tadas Charževskis. Penktai kojai buvo suteiktos ypatingos nuolaidos ir septyni mūsų mažieji beglobiukai iškeliavo šį savaitgalį į puikiai įrengtą reabilitacijos kliniką. Čia, naujai įrengtuose boksuose su šildomomis grindimis jie svečiuosis kol už lango siautės šaltukas. Visi šuneliai buvo išmaudyti, iššukuoti, jiems nukarpė nagučius ir išvalė ausytes. Artimiausiu metu planuojame juos sterilizuoti/kastruoti. Todėl DABAR jie kaip niekada yra pasiruošę keliauti į naujus namus. Atkreipkite dėmesį į šiuos kambarinukus - visi jie jauni, mažo ūgio, trumpo plauko, tiesiog sutverti būti gerais kompanjonais. Prašome visų galinčiu prisidėti finansiškai prie šių šunelių išlaikymo ir sterilizacijų.

 

2012 10 15

zenkliukasvtVT KLINIKA, UAB nori pasidžiaugti kartu su Jumis. Šių metų rugsėjo mėnesio 4 d. Lietuvos Respublikos Valstybinis patentų biuras galutinai įregistravo VT KLINIKA – prekinį ženklą.
 

Su pagarba,
Direktorius, Tadas Charževskis
 

 

2012 06 17


33 Šių metų birželio mėnesį 17 d. Visuomenės harmonizavimo parke, Prienuose vyko Nacionalinė visų veislių šunų paroda ( CAC ), kurią organizavo Prienų kinologų klubas.
 
 

2012 04 18

Kauno Jono ir Petro Vileišių vidurinėje mokykloje 2012 metų balandžio 18-tą dieną vyko atvirų durų diena. Moksleiviai domėjosi naminių gyvūnų auginimu, priežiūra, gydymo technologijomis, mityba, o taip pat suorganizavo keturkojų draugų parodėlę, kurios metu vaikai varžėsi dėl prizinių vietų.
 
 
 
 
 
 

 

2011 12 12

Lesės gyvūnų globos namams, klinikos klientai, per 3 mėnesius suaukojo net – 120 LT. Už ką tiek „LESĖS" globos namai, tiek VT KLINIKA, nuoširdžiai Jums dėkoja ir linki Jūsų gyvūnėliams didelės sveikatos.
Lesės globos namų gyventojas po operacijos ir intensyvios terapijos – sveiksta.
 
 
 

 

2011 11 12

Lietuvos kinologų mėgėjų sąjungos dėka, buvo suorganizuota Nacionalinė šunų paroda – Kauno ruduo’11, kuri vyko šių metų lapkričio mėnesio 12 dieną Lietuvos žemės ūkio Universiteto parodų rūmuose. Renginio metu, mūsų keturkojai dalyviai, varžėsi dėl prizinių vietų, o gyvūnų mylėtojai dalijosi patirtimi, bei gera nuotaika.

  

 

  


 

2011 10 04

Spalio 4-ąją dieną yra minima Pasaulinė gyvūnų diena. Šia proga „ Petro Jono Vileišių  katalikiškoje mokykloje" dalyvavo aktyviausi gyvūnų mylėtojai, bei jų augintiniai. Renginio metu buvo supažindinami su veterinarine veikla ir svarbiausiais tikslais. Visi renginio dalyviai turėjo puikią galimybę gauti išsamius atsakymus į daugybę juos dominančių klausimų. Buvo kalbinami kartu su augintiniais į renginį atėję vaikai, jų tėveliai, mokytojai, o patys drąsiausi gyvūnų mylėtojai apdovanoti specialiais prizais.

 


 

2011 05 09

Šių metų gegužės 5 – 6 d. Vilniuje, LR Seimo konferencijų salėje, įvyko tarptautinė konferencija „Gyvūnų gerovė Baltijos regione„. Dvi dienas trukusioje konferencijoje dalyviai dalijosi gyvūnų gerovės patirtimi, diskutavo gyvūnų globos klausimais, o baigiantis renginiui priėmė bendrą deklaraciją.
Konferencijoje dalyvavo 265 delegatai: veterinarijos gydytojai, už gyvūnų gerovę atsakingi valstybės tarnautojai, kinologai, gyvūnų prieglaudų darbuotojai.

sert5

Pagrindinius pranešimus skaitė :
Marlene Wartenberg – Tarptautinės gyvūnų globos organizacijos FOUR PAWS Europos politikos biuro direktorė ( Briuselis )
Eva Waiblinger – Taikomosios etologijos ir gyvūnų psichologijos institutas ( Šveicarija )
Andrea Gavinelli – Europos gyvūnų sveikatos ir gerovės padalinio vadovas
Walter Winding – Europos veterinarų federacijos prezidentas
Barbara Alessandrini – Teramo G.Caporale instituto mokymų grupės vadovė ( Italija )
Adolfo Sansolini – žurnalistas, gyvūnų gerovės konsultantas

 


 

2011 04 24

Visus gyvūnų mylėtojus sveikinu su Šv. Velykom!

 
206833_155940487801910_100001578804886_346997_2902359_n

Pūkė ieško nuoširdaus ir atidaus šeimininko. Šunelis meilaus charakterio, klusnus, nedidelio ūgio mišrūnas - 7 mėnesių amžiaus kalytė. Jūsų atidumas šiaim keturkojui suteiks jums šventinį džiaugmsą, o jam naują gyvybės ir gyvenimo šansą. O aš, Charževskis Tadas, įsipareigoju visus metus – nemokamai gydyti, konsultuoti, bei padėti jai žengiant į jos būsimos motinystės kelią.

 

 

 


 

2011 03 21

img_00082011 03 21 VT KLINIKA, UAB, esanti Demokratų g. 53, Kaune – lankėsi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras p. K. Starkevičius su kolegomis.

Susitikimo metu aptarėme keletą klausimų, iškilusių dėl smulkių gyvūnų priežiūros, o taip pat teko kalbėtis dėl ruošiamo naujo ir aktualaus „Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo„ projekto redakcijos būtinumo.

Ministras gyvai domėjosi klinikoje esančia morfologine, bei biochemine IDEXX laboratorija, jos galimybėmis, bei svarba.

 


 

2011 03 11

aktualijos

Paskutiniu metu žiniasklaidoje pasirodo daug reportažų apie smurtą patyrusius gyvūnus. Tokie dalykai šokiruoja, ir už gyvūnams padarytas skriaudas žmonės turi atsakyti. Tačiau artėjant gražiausioms metų šventėms norisi jas pasitikti su džiugia nuotaika ir matyti tik gražius dalykus. Nepaisant to , kas dedasi aplink, nepaisant užklupusios nepalankios ekonominės situacijos, vis dėlto yra žmonių, kurie nelieka abejingi kenčiantiems gyvūnėliams. Vilijampolėje gyvenanti ponia Rima Lasšienė, auginanti keturis nepilnamečius vaikus – puikus nuoširdumo, atjautos, gerumo ir galiausiai žmogiškumo pavyzdys. Neseniai jos namus aplankė nelaimė: mylima katė  papuolė po automobilio ratais. Diagnozė – itin sunki ir sudėtinga. Katytei prakirstas pilvas, suknežinta užpakalinė koja ir nutraukti nervai. Tačiau moteris nepasirinko lengviausio kelio ir atnešusi sužalotą katę į veterinarijos kliniką, nepaprašė, kad augintinį tiesiog užmigdytų, priešingai, paklaususi pas veterinarijos Gydytoją, ką galima padaryti, jog katė išgyventų, sutiko su visomis ne itin džiuginančiomis sąlygomis, todėl matydamas ponios Rimos pastangas padėti savo augintiniui ir jos vaikų ašarojančias akis, apsidžiaugiau turįs galimybę padėti gyvūnui prisikelti antram gyvenimui.

Katytei teko iškentėti sužalotos kojos amputavimą. Nusprendžiau visas išlaidas su šia operacija,  gydimu, bei procedūromis prisiimti klinikai.

Katytė sparčiai sveiksta, džiugindama aplinkinius, žinančius daugiavaikės šeimos ir invalidės katės  istoriją.

Linkiu visų gyvūnėlių augintojams didelio džiaugsmo, laimės ir ištvermės, o Jūsų šeimos keturkojui draugui sveikatos, sveikatos, sveikatos.

 

Pagarbiai, vet. gydytojas T. Charževskis
VT KLINIKA, UAB
Demokratų g. 53, Kaunas
Tel. Mob.: 8 687 72208
www.vtklinika.lt