Topicalities

2014 06 05

There are no translations available.

img 0005  img 0002  

"Už nuopelnus" už aktyvią politinę paramą Lietuvai ir ypatingus nuopelnus bei asmeninį indėlį plėtojant ir stiprinant dvišalį Lietuvos ir JAV karinį bendradarbiavimą.

 

 


 

 

2013 05 03

There are no translations available.

20130503 180203Noriu labai padėkoti daktarui Tadui, kuris yra neabejingas skausmui, neabejingas bėdoms, kurios ištinka mūsų mažuosius keturkojus draugus.

Šis ypatingo gerumo ir nuoširdumo žmogus niekada neatsisakys ištiesti pagalbos ranką. Jį pažįstantys žmonės jau nebesuskaičiuoja atvejų, kai tik šio daktaro dėka, jų mylimi keturkojai liko išgelbėti. Šiam daktarui bet kuris gyvūliukas yra draugas, nesvarbu ar tai naminis ar apleistas gyvūnas. Galima būtų kalbėti ir kalbėti apie šio daktaro kompetenciją, geraširdiškumą ir atsidavimą, bet tiesiog nėra tinkamų žodžių, kurie pilnai tą išreikštų. Dar kartą pati didžiausia ir nuoširdžiausia padėka Jums.

 

 


 

2013 04 20

There are no translations available.

IMG 0013         Klinika pasipuošė nuostabiai gražia interjero detale – rausvai auksine žuvele, kurią Šv. Velykų proga klinikai dovanojo daugiametė mūsų klientė – Daiva Mickevičienė.                                    

         VT klinikos kolektyvas nuoširdžiai dėkoja ir linki jos mylimiems keturkojam bičiuliams sveikatos!

 

 

 

 

IMG 0004  IMG 0008 


 

 

 

2012 12 14

There are no translations available.


new picture 3Nuoširdžiai sveikinam su Šventom Kalėdom – laimės, džiaugsmo, sveikatos Jums ir Jūsų keturkojui draugui. Laimingų Naujųjų metų !!!
Pagarbiai,
Veterinarijos klinikos kolektyvo vardu – gydytojas Tadas Charževskis
 
 
 
 
 
 
 

 
 

2012 12 05

There are no translations available.

Virginija Skučaitė
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Slaugyti padeda vaizdo kameros


kd1Ne vienas naminio gyvūnėlio šeimininkas yra susidūręs su sunkiai sergančio ar po ligos reikalaujančio priežiūros įnamio problema : arba nesugebame patys to tinkamai atlikti, arba neturime laiko. Nuo šiol tokią kvalifikuotą pagalbą teikia unikalus Naminių gyvūnų viešbutis – reabilitacijos centras, įkurtas Kaune.
Pirmas Lietuvoje. „ Kai priglaudėme išmestą į gatvę basetą, supratome , kad šeimininkai jo atsisakė todėl, jog nenorėjo gydyti niežinės erkės sukeltų padarinių. Gydytojas Tadas Charževskis ne tik savaitę gydė šį šunį, bet ir Kalėdų proga padovanojo mūsų ne pelno siekiančiai gyvūnų globos organizacijai 100 litų“, teigė gyvūnų globos organizacijos  „ Penkta koja“ viena iš įkūrėjų ir dabartinė direktorė Agnė Volockytė.
Šis stebūklas įvyko pirmajame Lietuvoje Naminių gyvūnų reabilitacijos centre, įkurtame T. Charževskio gyvūnų gydykloje. Nuostabu ne tai , kad minėtas gydytojas finansiškai parėmė tik visuomenės lėšomis gyvuojančią „Penkta koją“ – T. Charževskis seniai garsėja humanišku elgesiu, - bet stebina sąlygos, į kurias pateko buvęs beglobis keturkojis. Reabilitacijos centras, kuriame buvo prižiūrimas basetas, neturi analogų Lietuvoje – čia šildomos plytelių grindys, „palatos“ tviska švara, nėra jokio nemalonaus kvapo ( veikia rekooperacinė oro vėdinimo sistema ), oro temperatūra „palatose“ reguliuojama automatiškai pagal specialią programą. Esant reikalui ( kai gyvūnas serga infekcine liga ) „palatos“ apdorojamos baktericidinėmis lempomis, valomos dezinfekuojančiais skysčiais.
Stebi augintinį iš namų. Viena didžiausių naujovių šiame Reabilitacijos centre yra vaizdo stebėjimo kameros – jos įrengtos taip, kad gydytojas, neišeidamas iš savo kabineto, kompiuterio ekrane mato kiekvieną prižiūrimą gyvūną.
„ Ne tik aš, bet ir kiekvieno čia priimto gyvūno šeimininkas gali bet kuriuo paros metu pats stebėti savo augintinį kompiuterio ar net mobiliojo telefono ekrane, nes boksuose prižiūrimų šuns ar kito naminio keturkojo savininkui duodamas tam tikslui slaptažodis. Vaizdo kameros nerodo tik to, kaip reabilituojami keturkojai vedžiojami Neries pakrante. Galiu drąsiai pasakyti, kad kito tokio Naminių gyvūnų reabilitacijos centro Lietuvoje dar nėra. Tokius modernius centrus mačiau Airijoje ir Italijoje, iš kur perėmiau nemaža patirties“, - aiškino veterinarijos gydytojas T. Charževskis.
Dviguba haskio reabilitacija . Šiame Reabilitacijos centre jau pabuvojo ir kačių, ir graužikų, ir triušiukų. Beje, pastarųjų šeimininkė atnešė tik du – tik tiek tebuvo likę iš triušiukų vados. Jie krito kaip lapai, nes nebuvo paskiepyti nuo užkrečiamųjų ligų. Paskiepijus mažylius, jie pasveiko ir iškeliavo su savo šeimininke namo.
Pirmuosius šios skyriaus pacientu tapo gražuolis Sibiro haskis. Jo šeimininkų nuomone, kai šeimoje atsirado naujagimis, šuo ėmė pavydėti mažyliui dėl jam rodomo dėmesio ir pradėjo kerštauti – šlapintis namuose. Neapsikentę dėl tokio keturkojo elgesio, atvežė jį į kliniką, nes nebežinojo, ką su juo daryti.
„Paaiškėjo, kad šuns dažno šlapinimosi namuose priežastis – pūslės uždegimas, o ne pavydas. Dabar ir haskis, ir jo šeimininkai yra laimingi“, - pasakojo veterinarijos gydytojas.
Kviečia geriems darbams. Šios klinikos priimamajame ant sienos kabo permatoma dėžutė. Užrašas ant jos byloja, kad aukos skiriamos savanoriškai gyvūnų globos organizacijai „Lesė“, kuriai padeda T. Charževskis, pigiau kastruodamas ar sterilizuodamas, gydydamas buvusius beglobius gyvūnus.
Ne vienas turtingesnis šios klinikos lankytojas taip pat aukoja šiai organizacijai – ypač jautresni žmonės tapo Kalėdų išvakarėse. Aplinkiniai klinikos gyventojai ne kartą, ne vien prieš šventes, patyrė, kad T. Charževskis linkęs padėti net ir tuo atveju, kai gyvūno šeimininkas neišgali susimokėti už gyvūno gydymą – tuomet gydytojas pasiūlo paaukoti menkesnę sumą „Lesei“.
„Aš suprantu, kad pasakodamas visa tai sulauksiu prieštaringų komentarų, tačiau vis vien reikia daryti gerus darbus, skatinti atjautą silpniasniems už save – to dabar labai trūksta mūsų visuomenėje. Visiems linkėčiau dar iki šių metų pabaigos padaryti bent po vieną gerą darbą vargingai gyvenančiam žmogui ar nuskriaustam likimo gyvūnui, ir mūsų gyvenimas tikrai taps šviesesnis, prasmingesnis“, - įsitikinęs veterinarijos gydytojas T. Charževskis.

kd2

 


 

2012 12 01

There are no translations available.

Kiek daug beglobių gyvūnų šlaistosi gatvėmis. Dauguma iš jų yra turėję šiltus namus ir šeimininkus. O dabar – neturi nieko,tik plačias Kauno gatves ir norą numalšinti alkį. Kas žmones priverčia išvaryti savo augintinį iš namų galima tik paspėlioti, tačiau kol vieni spėlioja, kiti stengiasi padėti nuskriaustiems gyvūnėliams.
Daiva Mickevičienė žmogus, vertas pagarbos. Nepaisant to , jog  namuose auga dvi katės, moteris jų turi kur kas daugiau. Ji prižiūri visas, kurios aplanko jos kiemą. D. Mickevičienė gyvenanti Demokratų gatvėje kasdien turi vis naują iššūkį. Ji nežino, kas jos laukia šiandien ir kokią pagalbą ji turės suteikti valkataujančiai katytei. Vieną dieną tai tiesiog švelnus paglostymas ir pamaitinimas, o štai kitą, gali prireikti kur kas rimtesnės pagalbos. Moteris ne kartą yra atnešusi sužalotą katę į netoliese esančią veterinarijos gydyklą ir visas išlaidas padengusi pati. Šioje  klinikoje ji lankosi nuo pat jos gyvavimo pradžios ir nuolat džiugina savo gera širdimi ir noru padėti tiems gyvūnėliams, kuriais niekas nesirūpina. Džiugu, kad dar yra neabejingų žmonių likimo nuskriaustiems keturkojams.
 

Greičiausiai vaikų žiaurumo auka tapęs kačiukas pateko į gyvūnus mylinčių žmonių rankas. Kai gyvūnas pasveiks, tikimasi jam surasti naujus šeimininkus.
Veterinarijos gydytojas  T.Charževskis su savo asistente Dovile Milukaite priėmė „Pifo“ atstovės R.Navikienės atvežtą vaikų žiauraus elgesio auką.

Nesuvokia padarinių?
Iš benamių gyvūnų besityčiojantys vaikai dažnai nesuvokia galimų savo žiauraus elgesio padarinių. Pavyzdžiui, perrišdami benamio kačiuko uodegą viela, vaikai nepagalvoja, kad, gyvūnėliui augant, viela pradeda uodegą veržti, o keturkojis – kentėti. Būtent taip ir atsitiko Palemone.
Kaunietė pensininkė Jadvyga E., kiekvieną rytą atvažiuojanti į Palemoną pašerti benamės katės su kačiukais, pastebėjo, kad vienas tos šeimynėlės narys, ilgaplaukis kačiukas, kiūto nusiminęs.
„Jis pakilo pamatęs mane, tačiau stabtelėjo – šlapiuojančią uodegėlę laikė paspaudęs, buvo vangus ir net nepažvelgė į dubenėlį su ėdesiu. Supratau, kad šiam itin gražiam katinėliui atsitiko kažkas negera“, – pasakojo moteris.

Operavo nemokamai
Kaunietė nusprendė pasiimti nelaimėlį į namus. Apžiūrėjusi jį ir aptikusi gyvūno pakitusio elgesio priežastį, nutarė ieškoti pagalbos. Jadvyga kreipėsi į visuomenės lėšomis išlaikomą gyvūnų gerovės tarnybą „Pifas“ ir „Kauno dienos“ redakciją – šioms pavyko surasti veterinarijos gydytoją, kuris sutiko nemokamai gelbėti keturkojį nelaimėlį.
Veterinarijos kliniką Vilijampolėje prieš kelerius metus įkūręs ir joje dirbantis veterinarijos gydytojas Tadas Charževskis išgelbėjo ne vieną benamį gyvūną nuo tikros pražūties.
„Šis penkių mėnesių katinėlis kentėjo skausmą ir karščiavo – greičiausiai beširdžių vaikų viela perrišta jo uodega gangrenavo. Nemažą jos dalį teko amputuoti, tačiau tai nesumenkino gyvūnėlio grožio, nes uodegos likutį paslėpė gražus, panašus į Meino meškėno kailis. Be to, pasaulyje yra ir beuodegių kačių veislių“, – aiškino veterinarijos gydytojas.

Panašus į Meino meškėną
Į Meino meškėną panašų katinėlį po sėkmingos operacijos išsivežė „Pifo“ atstovė Kaune Rasa Navikienė. Anot „Pifo“ savanorių, laikančių savo namuose buvusius benamius kačiukus, nelaimėlis bus paskiepytas ir sterilizuotas. Tikimasi, kad pas savanorius dar maždaug savaitę ar dvi gyvensiantis ilgaplaukis gražuolis pripras prie žmonių, išmoks laikytis tvarkos namuose.
„Kačiukas būtų laimingas, jei Kaune atsirastų žmogus, kuris norės jį, daugelio žmonių pastangomis išgelbėtą nuo pražūties, auginti. Pasiryžusiųjų šiam žingsniui skambučių “Pifas" laukia mob. tel. 8 681 40 309.
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/neeilini-ziauruma-patyres-kaciukas-pagaliau-mylinciose-rankose-463976
Su derama pagarba, veterinarijos gydytojas, nuoširdžiai dėkoja visuomenės lėšomis išlaikomą gyvūnų gerovės tarnybą „Pifas“ , jautriai ir rūpestingai visuomenei, o taip pat  ir „Kauno dienos“ redakcijai.
Pagarbiai,
Vet. gydytojas T. Charževskis
VT KLINIKA, UAB
Demokratų g. 53, Kaunas
www.vtklinika.lt

 

VŠĮ „ 5 koja“

There are no translations available.

Atėjus šalčiams į mūsų pagalbos šauksmą atsiliepė UAB "VT klinika" savininkas, veterinaras Tadas Charževskis. Penktai kojai buvo suteiktos ypatingos nuolaidos ir septyni mūsų mažieji beglobiukai iškeliavo šį savaitgalį į puikiai įrengtą reabilitacijos kliniką. Čia, naujai įrengtuose boksuose su šildomomis grindimis jie svečiuosis kol už lango siautės šaltukas. Visi šuneliai buvo išmaudyti, iššukuoti, jiems nukarpė nagučius ir išvalė ausytes. Artimiausiu metu planuojame juos sterilizuoti/kastruoti. Todėl DABAR jie kaip niekada yra pasiruošę keliauti į naujus namus. Atkreipkite dėmesį į šiuos kambarinukus - visi jie jauni, mažo ūgio, trumpo plauko, tiesiog sutverti būti gerais kompanjonais. Prašome visų galinčiu prisidėti finansiškai prie šių šunelių išlaikymo ir sterilizacijų.

 

2012 10 15

There are no translations available.

zenkliukasvtVT KLINIKA, UAB nori pasidžiaugti kartu su Jumis. Šių metų rugsėjo mėnesio 4 d. Lietuvos Respublikos Valstybinis patentų biuras galutinai įregistravo VT KLINIKA – prekinį ženklą.
 

Su pagarba,
Direktorius, Tadas Charževskis
 

 

2012 06 17

There are no translations available.


33 Šių metų birželio mėnesį 17 d. Visuomenės harmonizavimo parke, Prienuose vyko Nacionalinė visų veislių šunų paroda ( CAC ), kurią organizavo Prienų kinologų klubas.
 
 

2012 04 18

Kaunas John and Peter's Vileisiai Secondary School organized Open Day on the 18th of April,2012. Pupils were interested in domestic animal care, medical technology, nutrition. They also organized a four-legged friend exhibition, during which children competed for the top places with their pets.

 
 
 
 
 
 

 

2011 12 12

On behalf of our VT Clinic we want to thank all our clients, who donated money for “LESE” animal care centre. During three months time we were able to collect 120 Lt. Thank you all for generosity and understanding!
One of the clients from animal care house was operated and after intensive therapy is getting much better.
 
 
 

 

2011 11 12

The national dog show- autumn’11 Kaunas was organized by Cynological Union of Lithuania. It was held in 12th November, 2011 in Lithuanian University of Agriculture. During the event, the four- footed participants competed for various prizes and animal lovers not only shared their experience but also good mood.

 

 

 

 


 

2011 10 04

On the 4th day of October we celebrate World Animal's Day. On this occasion the most active animal lovers and their pets participated in social event in "Peter and John Vileišiai Catholic School". During this event all participants were aquainted with the veterinary activities and key objectives. All the participants had a great opportunity to get detailed answers to the many issues that concern them. We actively communicated with children who came with their pets, their parents and teachers , the most brave animal lovers were rewarded with special prizes.

 


 

2011 05 09

In May 5-6, 2011 VIER PFOTEN/FOUR PAWS and Istituto G. Caporale / Teramo together with the European Commission, the Lithuanian Parliament (Seimas), the Lithuanian Ministry of Agriculture, the Federation of Veterinarians of Europe (FVE) and the Movement Humans for Animals organised a successful conference on animal welfare in Vilnius, Lithuania, focusing on responsible ownership of companion animals in the Baltic States. Conference took place in Parliament of the Republic of Lithuania. Participants shared the experience of animal welfare, discussed about it and in the end the new declaration for EU was formed.

sert5

Main reports where read by:
Marlene Wartenberg, Director, European Policy Office, VIER PFOTEN/FOUR PAWS, Brussels, (Belgium)
Eva Waiblinger on behalf of Dennis C. Turner BS, ScD, Director, Institute for Applied Ethology and Animal Psychology, Institute of Evolutionary Biology and Environmental Studies, University of Zurich, (Switzerland)
Andrea Gavinelli, Head of Unit Animal Welfare DG SANCO, EU Commission
Walter Winding, President of the Federation of Veterinarians of Europe (FVE)
Barbara Alessandrini, Head of Training Unit, Istituto G.Caporale Teramo, (Italy)
Adolfo Sansolini, Journalist, Animal Welfare Consultant 

2011 04 24

Happy Easter day!

206833_155940487801910_100001578804886_346997_2902359_n

Pūkė is searching for honest and attentive owner. It is a mixed breed bitch which has very lovely character. The dog is not tall – 7 months old. Your attention to this dog would give a festive happiness for you and a new chance of life for her. And me, Charževskis Tadas, undertake to consult and provide any medical attention if necessary.

 

  

  


 

2011 03 21

img_0008

In 2011 03 21, VT Klinika had a special guest - Minister of Agriculture of the Republic of Lithuania K. Starkevičius with colleagues. During the meeting we discussed few questions concerned with small animal care and also about the necessity of new and relevant “Republic of Lithuania small animal welfare and security” act. Minister was vividly interested in our morphologic and biochemical IDEXX laboratory, its abilities and importance.

 

 


 

2011 03 11

aktualijos

Recently, there are many reports about cruelty against animals in media. Such things outrage and people acting against animals has to pay the penalty. But while the feast days are coming, we want to meet them with good mood and to see only beautiful things. Despite what’s happening around and despite economic crisis, there still are people, which aren’t insensitive for suffering animals. Mrs. Rima Lasšienė, mother of 4 kids, is the excellent example of sincerity, fellow-feeling, kindness and humanity. Lately she had a misfortune – her beloved cat fell under car wheels. Diagnosis was very difficult. The abdomen was cut, hind limb was crushed and nerves were cut off. However Rima didn’t give up and when she took her cat to veterinary hospital, she didn’t ask to euthanize animal but conversely asked doctor what could he do to keep animal alive. She met all conditions which were not very satisfying, so doctor Tadas seeing crying kids and Mrs. Rima endeavour to help her animal took the pleasure to do everything for treating animal and helping him to “reborn” for a second life.

Cat had to suffer serious procedure – hind limb amputation. I decided to take all expenses for my own. Animal is quickly recovering while delighting all the people around, knowing cats story. 
I want to wish for all animal lovers to be happy and I also wish health for your pet.

 

Sincerely, vet doctor T. Charževskis
VT KLINIKA, UAB
Demokratų g. 53, Kaunas
Mob. Phone .: 8 687 72208
www.vtklinika.lt